Strojní vyšívání napodobuje ruční vyšívání s tím rozdílem, že podkladová tkanina se zde pohybuje různými směry podle požadovaného vzoru výšivky a jehla se vpichuje kolmo k ní ze stále stejného místa. Pracovní součásti vyšívacích strojů jsou řízeny počítačem. Počítač řídí vyšívací stroj na základě vloženého vyšívacího programu, pro daný typ vyšívání.
Podklady prosíme dodat v obvyklých grafických formátech (text převádějte do křivek) – cdr, ai, pdf. Jsme schopni zajistit také převod z bitmapové grafiky jpeg, gif, png nebo bmp.
Jedná se o základní a nejvíce využívanou techniku. Pomocí různých typů stehů vytvoříme požadovaný motiv na podkladovém materiálu. Používají se hlavně viskosové a polyesterové nitě. Dalších efektů a kvality zpracování se dosahuje volbou typu vystehování a různých typů stehových uskupení. Při tvorbě požadovaného motivu výšivky záleží na délce stehů, směru vedení stehů, hustotě kladení stehů, konstrukci podšití a dalších detailech, které tvoří rukopis každé firmy.
Jedná se o techniku, kdy motiv, nebo jeho část, chceme ztvárnit pomocí vybraného textilního materiálu. Může to být z důvodů barevnosti, struktury, efektu či další podpůrné funkce pro vyšívání. Pro tento efekt se používá libovolný textilní i netextilní materiál: vlasové materiály, smyčkové materiály, strukturové textilní materiály, polyestery, bavlněné materiály, kůže, koženky, plyše..
Jedním materiálem můžeme propojit více prvků na oděvu nebo zvolený materiál může propojit více typů oděvů v jednotnou kolekci. Aplikace se také používá k úspoře stehů při větších plochách výšivky resp. vyšívání.
Nášivka
Vyšití vzoru na samonosný materiál zakončený rámečkem. Nášivky se nejčastěji našívají nebo nažehlují.
Výšivka
Vyšití vzoru přímo na textil nebo jeho díly. Tento oblíbený marketingový nástroj vás přesvědčí svou životností, variantami zpracování a širokým rozsahem využití.